Blog

Jak zadbać o swojego domowego pupila - psa - kota? Przeczytaj porady odnośnie pielęgnacji, leczenia od lekarzy weterynarii Avimedicus.

profilaktyka w leczeniu zwierząt Toruń

Badania profilaktyczne u psa kota

Chcąc być świadomym opiekunem czworonożnego przyjaciela, trzeba pamiętać o tym, że zwierzęta też chorują. A drugą, bardzo ważną rzeczą jest to, że jeśli chorują, zwłaszcza przewlekle - to ukrywają objawy tak długo, jak potrafią. Wynika to z instynktu przetrwania. Dlatego w dzisiejszym artykule chcemy poruszyć bardzo ważny temat - temat badań profilaktycznych u psów u kotów.

Cesarskie cięcie u psów

Cesarskie cięcie u psów

Jakie są stosowane cesarskie cięcia u zwierząt, a także które rasy psów są bardziej predysponowane do zabiegu?

Szczepienia zasadnicze i dodatkowe kotów

Szczepienia zasadnicze i dodatkowe kotów

Kalendarz szczepień zasadniczych i dodatkowych dla kota - dowiedz się więcej z artykułu lekarza weterynarii Avimedicus Toruń - Weroniki Górczewskiej.

pies szczepienia

Szczepienia zasadnicze i dodatkowe psów

Kiedy i przeciwko jakim chorobom zaszczepić psa - dowiesz się o tym z artykułu lekarza weterynarii Avimedicus Toruń - Weroniki Górczewskiej.

pies kamica moczowa

Kamica moczowa (urolithiasis) u psa

Kamica moczowa u psa - Poznaj przyczyny, objawy i rodzaje kamieni w artykule przygotowanym przez lekarza weterynarii Avimedicus Toruń - Weronikę Górczewską.

pies parwowiroza

Parwowiroza u psa - przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie

Parwowiroza – niebezpieczna choroba zakaźna psów. Jakie są jej objawy i jak wygląda leczenie? Na te i inne pytania odpowiada lekarz weterynarii Avimedicus Toruń.

pies z zaćmą

Zaćma u psa - rozpoznanie, leczenie

Czym jest katarakta - czyli zaćma u psa i jak wygląda przebieg jej leczenia? Na to pytanie odpowiada lekarz weterynarii Avimedicus Toruń

pies na plaży podczas słońca przed udarem cieplnym

Udar cieplny - jak rozpoznać i pomóc zwierzęciu?

Miesiące letnie to okres wzmożonego ryzyka wystąpienia udaru cieplnego, dlatego postanowiliśmy przygotować dla Państwa artykuł na ten temat – jak go rozpoznać, jak reagować w takiej sytuacji i jak najszybciej pomóc zwierzęciu.

Profilaktyka przeciw kleszczom

Profilaktyka przeciw kleszczom

Istnieje wiele sposobów ochrony psów przed kleszczami a na rynku dostępnych jest ogrom preparatów, które postaramy się Państwu przybliżyć.

Przygotowanie do zabiegu weterynaryjnego psa i kota

Przygotowanie do zabiegu weterynaryjnego psa i kota

Przygotowanie do zabiegu weterynaryjnego zwierzęcia jest tak samo ważne jak i sam zabieg. O tym jak najlepiej przygotować psa, kota do operacji pisze lekarz weterynarii Weronika Górczewska