Blog

Jak zadbać o swojego domowego pupila - psa - kota? Przeczytaj porady odnośnie pielęgnacji, leczenia od lekarzy weterynarii Avimedicus.

DIROFILARIOZA

DIROFILARIOZA

Dirofilarioza jest kolejną chorobą zakaźną, która kilka lat temu wiązała się głównie z podróżami do innych krajów.

Leptospiroza

Leptospiroza

Leptospiroza choroba zakaźna o dużym potencjale zoonotycznym

kot z kocim katarem toruń

Koci katar

Czym jest koci katar i skąd się bierze?

dieta eliminacyjna

Dieta eliminacyjna

Dieta eliminacyjna - czym jest, kiedy i jak ją stosować?

alergia pokarmowa u psów i kotów

Alergia pokarmowa - objawy i leczenie

Alergia pokarmowa nie jest schorzeniem, które można wyleczyć. Możemy jedynie minimalizować jej objawy poprzez stosowanie odpowiedniej diety. Dlatego warto znać jej objawy.

wścieklizna u zwierząt toruń szczepionki

Wścieklizna u zwierząt

Wścieklizna jest niezwykle niebezpieczną zakaźną chorobą wirusową, która zawsze kończy się śmiercią. Obecna jest na terytorium w ponad 150 krajach. Zarażone wścieklizną mogą zostać wszystkie gatunki ssaków, również ludzie. Wirus wścieklizny dotyka centralnego układu nerwowego, wywołując głównie objawy neurologiczne.

psy i koty w sylwestra

Jak przygotować psa i kota do sylwestra?

Sylwester bywa najbardziej stresującym dniem w roku dla zwierząt. I nie dotyczy to tylko naszych czworonożnych przyjaciół, ale także zwierząt dzikożyjących. Zdecydowana większość z nich bardzo boi się sylwestrowych wystrzałów. Fobia dźwiękowa objawia się zwykle zaburzeniami w zachowaniu, zwierzaki stają się wystraszone, niespokojne, nie mogą sobie znaleźć miejsca, wokalizują a nawet potrafią wykazywać agresję.

pies w czapce Mikołaja w Boże Narodzenie

Bezpieczne święta Bożego Narodzenia ze zwierzęciem - na co uważać?

Święta za pasem, czas pełen radości, prezentów, pięknych ozdób i pysznego jedzenia. Z weterynaryjnego punktu widzenia to również czas wielu zagrożeń czyhających na naszych czworonożnych przyjaciół. Z tego artykułu dowiecie się, na co należy zwracać szczególną uwagę podczas świątecznych dni będąc opiekunem psa lub kota.

profilaktyka w leczeniu zwierząt Toruń

Badania profilaktyczne u psa kota

Chcąc być świadomym opiekunem czworonożnego przyjaciela, trzeba pamiętać o tym, że zwierzęta też chorują. A drugą, bardzo ważną rzeczą jest to, że jeśli chorują, zwłaszcza przewlekle - to ukrywają objawy tak długo, jak potrafią. Wynika to z instynktu przetrwania. Dlatego w dzisiejszym artykule chcemy poruszyć bardzo ważny temat - temat badań profilaktycznych u psów u kotów.