ZESPÓŁ AVIMEDICUS

LEKARZE WETERYNARII GŁOGOWO, TORUŃ

O nas

Klinika Avimedicus zajmująca się leczeniem Państwa pupili powstała w 2018 roku, jednak historia samej lecznicy sięga ponad 20 lat wstecz. W tym czasie zajmowaliśmy się głównie leczeniem i obsługą ferm drobiu.

Klinika Weterynaryjna AVIMEDICUS to profesjonalna opieka weterynaryjna dla zwierząt towarzyszących. Nasz zespół to doświadczeni specjaliści weterynarii. Profesjonalizm i wiedza nabyta w drodze podnoszenia swoich kwalifikacji pozwala nam na jeszcze lepszą i szybszą pomoc naszym zwierzęcym Pacjentom. Każdego dnia pomagamy w rozwiązywaniu problemów zdrowotnych Państwa podopiecznych.

Klinika dostosowana jest do przyjmowania osób niepełnosprawnych, a dla naszych pacjentów przygotowaliśmy również przestronny parking. Dysponujemy recepcją i wygodną strefą poczekalni, dwoma gabinetami przyjęć pacjentów, dwiema pracowniami diagnostyki obrazowej- pomieszczeniem ze sprzętem USG/RTG i pracownią endoskopową, salą chirurgiczną oraz szpitalami.

Nasze recepcjonistki udzielą Państwu wszelkich informacji oraz skierują do odpowiedniego lekarza pod kątem jego specjalizacji.
Nasz zespół tworzą ludzie z pasją, którzy prywatnie sami są opiekunami licznych i przeróżnych zwierząt

Zespół specjalistów AVIMEDICUS przy leczeniu zwierząt domowych

Lekarz weterynarii Dominika Rafińska

Telefon: 780 098 938
 • W trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych psów i kotów

Absolwentka wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytety Przyrodniczego w Lublinie. Studia ukończyła w 2019 roku. W naszej klinice głównie zajmuje się leczeniem chorób internistycznych małych zwierząt. Interesuje się stomatologią psów i kotów, dlatego pragnie się rozwijać w tej dziedzinie i uczestniczy w kursach stomatologicznych. Jest w trakcje szkoleń PSLWMZ w tej dziedzinie.

Wolny czas spędza głównie na świeżym powietrzu podczas długich spacerów ze swoimi psami, a gdy pogoda nie dopisuje, na czytaniu książek fantasy. 

Lekarz weterynarii Malwina Kołodziej

Telefon: 506 437 547

 • W trakcie specjalizacji z weterynaryjnej diagnostyki obrazowej

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Studia ukończyła w 2017 roku. W naszej klinice przyjmuje jako lekarz internista, głównym jej zainteresowaniem jest diagnostyka obrazowa, ze szczególnym naciskiem na USG i endoskopię. W tym kierunku także prężnie się rozwija uczestnicząc systematycznie w licznych kursach. Między innymi:

 • USG: Układ Rozrodczy Małych Zwierząt – diagnostyka i leczenie
 • USG Małych Zwierząt II stopnia – warsztaty z praktycznymi wskazówkami diagnostycznymi
 • Diagnostyka ultrasonograficzna z wykorzystaniem technik dopplera
 • Warsztaty endoskopowe
 • Endoskopia układu pokarmowego: ezofagoskopia, gastroskopia, duodenoskopia, rektoskopia, kolonoskopia
 • Endoskopia układu oddechowego: rinoskopia, laryngoskopia, tracheoskopia, bronchoskopia

Prywatnie mama dwójki kochanych maluchów i opiekunka adoptowanych zwierzaków- niepełnosprawnego amstaffa Stefana, żako afrykańskiego Mentosa i kurczaka PikPoka. Kolekcjonerka roślin. W wolnej chwili, choć jest takich niewiele uwielbia robić zdjęcia.

Lekarz weterynarii Agnieszka Zagórowska-Misztuk

Telefon: 791 163 667

 • Tytuł specjalisty z chorób wewnętrznych psów i kotów

Ukończyła studia w 2015 roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Zwierzęta od dziecka zajmowały szczególne miejsce w jej życiu, dlatego za ścieżkę swojej kariery zawodowej bez wahania wybrała medycynę weterynaryjną. W klinice zajmuje się przede wszystkim chorobami wewnętrznymi zwierząt towarzyszących, planuje poszerzać wiedzę w kierunku diagnostyki obrazowej.

Prywatnie jest szczęśliwą mamą małego Olka oraz opiekunką dwóch kotek rasy Sfinks. Wolny czas spędza z rodziną i przyjaciółmi, poza tym lubi żeglować po mazurskich jeziorach. 

Lekarz weterynarii Justyna Zakrzewska

Telefon: 505 892 172

 • Tytuł specjalisty z chirurgii weterynaryjnej uzyskany w 2010 roku
 • Tytuł specjalisty z rozrodu zwierząt uzyskany w 2017 roku
 • Tytuł specjalisty z radiologii weterynaryjnej uzyskany w 2021 roku
 • W trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych psów i kotów
 • Członek EVSSAR (European Veterinary Society For Small Animal Reproduction)
 • Członek Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt.

Absolwentka wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Studia ukończyła w 2002 roku. W naszej klinice przyjmuje jako lekarz internista, przeprowadza zabiegi chirurgiczne oraz prowadzi szerokie grono pacjentów związanych z hodowlą i rozrodem. Zajmuje się również neonatologią weterynaryjną, czyli prowadzi pacjentów najmłodszych, którzy do nas trafiają – nawet od 1 dnia życia.

Jednym z jej zainteresowań jest kynologia, prowadzi również hodowlę owczarków szkockich collie krótkowłosych. W wolnym czasie lubi czytać książki oraz robić zdjęcia. Prywatnie opiekuje się swoimi dwoma psami – owczarkami szkockimi .

  Lekarz weterynarii Mateusz Wereżyński

  Udziela konsultacji raz w miesiącu. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja, najlepiej telefoniczna.

  • Tytuł specjalisty z zakresu radiologii weterynaryjnej

  Ukończył studia na wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w 2012 roku. Specjalista radiologii weterynaryjnej, skupiony głównie na diagnostyce USG oraz tomografii komputerowej. W klinice przeprowadza badania USG jamy brzusznej, USG układu ruchu, biopsje pod kontrolą USG oraz konsultacje kardiologiczne. Od początku swojej pracy związany z diagnostyką obrazową. Swoje doświadczenie, umiejętności oraz wiedzę zdobywał zarówno w codziennej praktyce oraz na licznych szkoleniach polskich i zagranicznych. Przeprowadza u nas badania w określone dni, ze względu na konsultuje pacjentów w kilku miejscach w Polsce w klinikach referencyjnych.

  Lekarz weterynarii Weronika Górczewska

  Lekarz Weronika Górczewska udziela konsultacji raz w miesiącu. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja, najlepiej telefonicznie.

  Absolwentka wydziału medycyny weterynaryjnej uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Studia ukończyła w 2020 roku. W klinice przyjmuje jako lekarz internista, a jej pasją zawodową jest okulistyka weterynaryjna, w której się prężnie rozwija i szkoli od początków swojej pracy klinicznej. Do tej pory uczestniczyła już w 3 szkoleniach okulistycznych:

  • „Okulistyka małych zwierząt dla lekarzy pierwszego kontaktu” organizowanym przez Akademię MasterVet, pod nadzorem merytorycznym lek. wet. Jacka Garncarza
  • „Ultrasonografia gałki ocznej małych zwierząt” organizowanym przez Akademię MasterVet, pod nadzorem merytorycznym lek. wet. Anny Cisło-Pakuluk,
  • Warsztaty „Najpopularniejsze zabiegi w okulistyce weterynaryjnej” organizowanych przez Centrum Edukacji Medycznej pod nadzorem lek. wet. Marzeny Pawlickiej i lek. wet. Marcina Tomczaka.

  Odbyła również 2 tygodniowy staż u lek. wet. Agaty Grudzień-Stasiak, która prowadzi prywatną praktykę okulistyczną.

  W wolnym czasie lubi grać w gry planszowe, gotować, zwłaszcza dania kuchni Azjatyckiej oraz jeździć konno. Prywatnie jest opiekunką kota brytyjskiego krótkowłosego Nanuka.

  Więcej o okulistyka psów Toruń i okulistyce kotów.

  Technik Angelika Uzarska

  Tytuł technika weterynarii uzyskała w 2020 roku, chociaz jej życie związane jest ze zwierzetami od bardzo dawna. W klinice zajmuje się opieką i monitorowaniem pacjentów przebywających na leczeniu stacjonarnym, asystowaniem podczas zabiegów chirurgicznych oraz odpowiada za badania laboratoryjne– morfologię, biochemię, progesteron i inne. Poza tym wykonuje ogrom innych czynności, które mają na celu pomóc lekarzowi weterynarii by usprawnić przebieg wizyty.

  Hobbystycznie strzyże i pielęgnuje psiaki. Lubi aktywnie spędzać czas na joggingu oraz spacerach ze swoim psem, a w spokojniejszych chwilach czyta książki. Poza psem Skwarkiem, ma pod opieką kotkę Lucynkę. 

  Technik Aleksandra Łęgowska

  Tytuł technika weterynarii uzyskała po ukończeniu Prywatnego Technikum Weterynaryjnego w Toruniu. To w Naszej Klinice zdobywała całą wiedzę i tak pracuje od 2021 roku. Codzienna praca oraz cykliczne kursy doszkalające pozwalają jej na ciągłe rozwijanie umiejętności zawodowych i budowanie niezbędnego doświadczenia. W Klinice zajmuje się, pobieraniem próbek do badań laboratoryjnych, pielęgnuje i dba o zwierzęta przebywające w Naszym szpitaliku oraz asystuje przy zabiegach chirurgicznych. Prywatnie jest miłośniczką zwierząt, szczególnie tych najmniejszych milusińskich istotek.

  Pracownik administracyjny Dominika Kurowska

  Ukończyła studia z finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2020 roku zajmuje się w naszej klinice administracją, dokumentacją weterynaryjną, zaopatrzeniem i recepcją. 

  Prywatnie opiekunka pieska rasy Maltańczyk o imieniu Abi.

  Pasjonatka architektury, filmów Disney’a, musicali oraz czytania kryminałów.

  Kierownik laboratorium drobiowego Milena Dawiec-Łaska

  Recepcja Beata Krawczun