Blog

Jak zadbać o swojego domowego pupila – psa? kota? Przeczytaj porady odnośnie pielęgnacji, leczenia od lekarzy weterynarii Avimedicus.

Profilaktyka przeciwpasożytnicza u psów i kotów- pasożyty wewnętrzne

Regularna profilaktyka przeciwpasożytnicza jest niezbędna dla utrzymania ich zdrowia i dobrostanu.

Rynoskopia – czyli jak mało inwazyjnie zajrzeć do nosa?

Rynoskopia: wskazania do badania? Na czym ono polega? Jak się przygotować?

Na czym polega badanie USG i jak się do niego przygotować?

Prawidłowe przygotowanie do badania usg jest tak samo ważne jak samo badanie. Pies czy kot będą Tobie wdzięczni za starania.

Badanie echokardiograficzne u zwierząt – co można dzięki niemu wykryć?

Echokardiografia, znana również jako ultrasonografia serca. Profilaktyka zwierząt wymaga także wykonywanie tego badania.

Gatunki roślin trujących, które mogą być zagrożeniem dla naszych czworonogów

Kiedy tworzymy przytulne i piękne przestrzenie w naszych domach i ogrodach, często nie jesteśmy świadomi niebezpieczeństw, które mogą zagrażać naszym ukochanym psom. Niestety, wiele popularnych roślin, które zdobią nasze otoczenie, może być niebezpieczne dla naszych czworonożnych przyjaciół. zwrócić uwagę na wybrane

Choroba przenoszona przez kleszcze – Babeszjoza

O tym, że kleszcze są niebezpieczne nie tylko dla ludzi, ale też zwierząt chyba wie już każdy. Jednak, zwłaszcza w ostatnim czasie notujemy bardzo duży wzrost pacjentów z chorobami odkleszczowymi. Często z poważnymi powikłaniami.

Zapalenie skóry wywołane przez Malassezja spp

Malassezja pachydermatis jest drożdżakiem, który w warunkach fizjologicznych występuje na ciele zwierzęcia. Oto objawy choroby.

Świerzb uszny u zwierząt

Świerzb u zwierząt to choroba występująca powszechnie, przy czym najbardziej podatne na nią są… kocięta.

Jakie problemy mogą spotkać nas podczas sylwestra i jak sobie z nimi poradzić?

SYLWESTER Z ZWIERZAKIEM Jakie problemy mogą spotkać nas i nasze zwierzaki podczas sylwestra oraz jak sobie z nimi poradzić? Co złego może się wydarzyć?Przygotowanie psa do sylwestra to poważny temat dla właścicieli. Warto się do niego przygotować....

Nadczynność tarczycy

NADCZYNNOŚĆ TARCZYCY Poprzedni wpis dotyczył niedoczynności tarczycy, która to jest chorobą występująca zazwyczaj u psów, dziś przyjrzymy się problemowi odwrotnemu- nadczynności. Występuje ona zwykle u kotów. Średni wiek wystąpienia objawów chorobowych...