CHIRURGIA MIĘKKA ZWIERZĄT

CHIRURGIA WETERYNARYJNA

Wiemy jak bardzo stresujący może być zabieg operacyjny wykonywany u Państwa pupila, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy czuli się komfortowo. W klinice weterynaryjnej Avimedicus dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który znacząco wpływa na bezpieczeństwo zwierząt. Począwszy od leków używanych do wykonania znieczulenia, przez aparaturę do znieczulenia wziewnego, tlenoterapię, monitoring. Standardem przed wykonaniem premedykacji jest badanie krwi oraz, w przypadkach tego wymagających echo serca.

Znieczulenie ogólne dobieramy indywidualne do każdego pacjenta. Posiadamy aparaturę do znieczulenia wziewnego, które jest najbezpieczniejszą metodą znieczulenia dla pacjenta. Zarówno podczas wszystkich zabiegów, jak i po na bieżąco monitorujemy stan pacjenta, nawadniamy go, utrzymujemy temperaturę ciała na stałym poziomie (maty grzewcze czy klatki podgrzewane). Pacjęci pozabiegowi mają do swojej dyspozycji osobny szpital. Przebywają w nim do czasu pełnego wybudzenia.

WYKONYWANE ZABIEGI CHIRURGICZNE ZWIERZĄT

W naszej klinice wykonujemy:

  • zabiegi w obrębie jamy brzusznej
  • zabiegi w obrębie klatki piersiowej
  • zabiegi w obrębie głowy
  • zabiegi w obrębie kończyn

Przygotowanie pacjenta do zabiegu planowanego, jeżeli lekarz nie zaleci inaczej – pacjent powinien stawić się w klinice na czczo, przynajmniej 12h.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących zabiegów chirurgii miękkiej lub ich przebiegu zachęcamy do kontaktu z lekarzami weterynarii z naszej kliniki weterynaryjnej na przedmieściach Torunia.