Klinika Weterynaryjna AVIMEDICUS to profesjonalna opieka weterynaryjna dla zwierząt towarzyszących. Klinika mieści się w Głogowie zaledwie kwadrans od Torunia. Nasz zespół to doświadczeni specjaliści weterynarii. Profesjonalizm i wiedza nabyta w drodze podnoszenia swoich kwalifikacji pozwala nam na jeszcze lepszą i jeszcze szybszą pomoc naszym zwierzęcym Pacjentom.

Zespół specjalistów AVIMEDICUS przy leczeniu zwierząt domowych


Lekarz weterynarii Justyna Zakrzewska

Telefon: 505 892 172

Tytuł specjalisty z chirurgii weterynaryjnej uzyskany w 2010 roku

Tytuł specjalisty z rozrodu zwierząt uzyskany w 2017 roku 

Tytuł specjalisty z radiologii weterynaryjnej uzyskany w 2021 roku

W trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych psów i kotów 

Członek EVSSAR (European Veterinary Society For Small Animal Reproduction)

Absolwentka wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Studia ukończyła w 2002 roku. W naszej klinice przyjmuje jako lekarz internista, przeprowadza zabiegi chirurgiczne oraz prowadzi szerokie grono pacjentów związanych z hodowlą i rozrodem. Zajmuje się również neonatologią weterynaryjną, czyli prowadzi pacjentów najmłodszych, którzy do nas trafiają – nawet od 1 dnia życia. Jednym z jej zainteresowań jest kynologia, prowadzi również hodowlę owczarków szkockich collie krótkowłosych. W wolnym czasie lubi czytać książki oraz robić zdjęcia. Prywatnie opiekuje się swoimi trzema psami, owczarkami szkockimi oraz papugą nimfą. 


Lekarz weterynarii Dominika Rafińska

Telefon: 780 098 938

W trakcie specjalizacji z chorób wewnętrznych psów i kotów 

Absolwentka wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytety Przyrodniczego w Lublinie. Studia ukończyła w 2019 roku. W klinice głównie zajmuje się leczeniem chorób internistycznych małych zwierząt, ale pragnie rozwijać się w kierunku kardiologii weterynaryjnej. Wolny czas spędza głównie na świeżym powietrzu podczas długich spacerów ze swoimi psami, a gdy pogoda nie dopisuje, na czytaniu książek fantasy. 


Lekarz weterynarii Agnieszka Zagórowska-Misztuk

Telefon: 791 163 877

Ukończona specjalizacja z chorób wewnętrznych psów i kotów 

Zwierzęta od dziecka zajmowały szczególne miejsce w jej życiu, dlatego za ścieżkę swojej kariery zawodowej bez wahania wybrała medycynę weterynaryjną. Ukończyła studia w 2015 roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W klinice zajmuje się przede wszystkim chorobami wewnętrznymi zwierząt towarzyszących, planuje poszerzać wiedzę w kierunku diagnostyki obrazowej. Prywatnie jest szczęśliwą mamą małego Olka oraz opiekunką dwóch kotek rasy Sfinks. Wolny czas spędza z rodziną i przyjaciółmi, poza tym lubi żeglować po mazurskich jeziorach. 


Lekarz weterynarii Weronika Górczewska

Lekarz Weronika Górczewska udziela konsultacji raz w miesiącu. Grafik aktualizowany jest na FB facebook.com/KlinikaAvimedicus Wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Absolwentka wydziału medycyny weterynaryjnej uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Studia ukończyła w 2020 roku. W klinice przyjmuje jako lekarz internista, a jej pasją zawodową jest okulistyka weterynaryjna, w której się prężnie rozwija i szkoli od początków swojej pracy klinicznej.  Do tej pory uczestniczyła już w 3 szkoleniach okulistycznych:

„Okulistyka małych zwierząt dla lekarzy pierwszego kontaktu” organizowanym przez Akademię MasterVet, pod nadzorem merytorycznym lek. wet. Jacka Garncarza

„Ultrasonografia gałki ocznej małych zwierząt” organizowanym przez Akademię MasterVet, pod nadzorem merytorycznym lek. wet. Anny Cisło-Pakuluk, 

Warsztaty „Najpopularniejsze zabiegi w okulistyce weterynaryjnej” organizowanych przez Centrum Edukacji Medycznej pod nadzorem lek. wet. Marzeny Pawlickiej i lek. wet. Marcina Tomczaka. 

Odbyła również 2 tygodniowy staż u lek. wet. Agaty Grudzień-Stasiak, która prowadzi prywatną praktykę okulistyczną. 

W wolnym czasie lubi grać w gry planszowe, gotować, zwłaszcza dania kuchni Azjatyckiej oraz jeździć konno. Prywatnie jest opiekunką kota brytyjskiego krótkowłosego Nanuka. 

Więcej o okulistyka psów Toruń i okulistyce kotów,


Lekarz weterynarii Mateusz Wereżyński

Tytuł specjalisty z zakresu radiologii weterynaryjnej

Ukończył studia na wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w 2012 roku. Specjalista radiologii weterynaryjnej, skupiony głównie na diagnostyce USG oraz tomografii komputerowej. W klinice przeprowadza badania USG jamy brzusznej, USG układu ruchu, biopsje pod kontrolą USG oraz konsultacje kardiologiczne. Od początku swojej pracy związany z diagnostyką obrazową. Swoje doświadczenie, umiejętności oraz wiedzę zdobywał zarówno w codziennej praktyce oraz na licznych szkoleniach polskich i zagranicznych. Przeprowadza u nas badania w określone dni, ze względu na konsultuje pacjentów w kilku miejscach w Polsce w klinikach referencyjnych.


Lekarz weterynarii Malwina Kołodziej


Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Studia ukończyła w 2017roku. W naszej klinice przyjmuje jako lekarz internista, głównym jej zainteresowaniem jest diagnostyka obrazowa, ze szczególnym naciskiem na USG i endoskopię. W tym kierunku prężnie się rozwija uczestnicząc systematycznie w licznych kursach. Między innymi:

  • USG: Układ Rozrodczy Małych Zwierząt – diagnostyka i leczenie
  • Usg małych zwierząt II stopnia- warsztaty z praktycznymi wskazówkami diagnostycznymi
  • Diagnostyka ultrasonograficzna z wykorzystaniem technik dopplera
  • Warsztaty endoskopowe
  • endoskopia układu pokarmowego: ezofagoskopia, gastroskopia, duodenoskopia, rektoskopia, kolonoskopia
  • endoskopia układu oddechowego: rinoskopia, laryngoskopia, tracheoskopia, bronchoskopia

Prywatnie mama dwójki kochanych maluchów i opiekunka adoptowanych zwierzaków- niepełnosprawnego amstaffa Stefana, żako afrykańskiego Mentosa i kurczaka PikPoka. Kolekcjonerka roślin. W wolnej chwili, choć jest takich niewiele uwielbia robić zdjęcia.


Technik Angelika Uzarska

W klinice zajmuje się opieką oraz monitorowaniem pacjentów przebywających w szpitalu, asystowaniem podczas zabiegów oraz badań dodatkowych. Wykonuje również badania laboratoryjne takie jak morfologia, biochemia czy progesteron. Poza tym wykonuje ogrom innych czynności, które mają na celu pomóc lekarzowi weterynarii. Hobbystycznie strzyże i pielęgnuje psiaki. Lubi aktywnie spędzać czas na joggingu oraz spacerach ze swoim psem, a w spokojniejszych chwilach czyta książki. Poza psem Skwarkiem ma pod opieką kotkę Lucynkę. 


Aleksandra Sędecka

W naszej klinice jest groomerem –  psim fryzjerem i dba o zadbaną sierść Państwa psiaków. Ukończyła kurs groomerski I stopnia „Psi salon” u Ewy Grabowskiej oraz odbyła liczne seminaria i warsztaty tematyczne. Jej hobby to psy, góry i podróże – w szczególności podróże w góry z psem. Prywatnie opiekunka 8-kilogramowego, szorstkowłosego kundelka z toruńskiego schroniska. 


Kierownik laboratorium 

Milena Dawiec- Łaska


Pracownik administracyjny

Dominika Kurowska


Recepcja

Beata Krawczun


Klinika weterynaryjna Toruń

Weterynarz Toruń Głogowo