Drukuj

BADANIE OKULISTYCZNE U PSA I KOTA 

Prawidłowo funkcjonujący narząd wzroku u psów i kotów jest jednym ze zmysłów, które pozwalają im na odbieranie i przetwarzanie bodźców pochodzących z otoczenia. Jakiekolwiek zmiany w jego funkcjonowaniu mogą wpływać na zaburzenia odbierania informacji, a co za tym idzie wpływać na zmianę zachowania Państwa pupili. W tym miejscu chcielibyśmy Państwu przybliżyć, kiedy warto udać się do okulisty weterynaryjnego i przybliżyć badanie okulistyczne, które jest wykonywane w naszym gabinecie. 

KIEDY UDAĆ SIĘ DO OKULISTY WETERYNARYJNEGO?

Kiedy zauważą Państwo objawy dyskomfortu lub bólu ocznego, takie jak:

b) Zmiany związane z gałką oczną, takie jak:

c) Zmiany związane z powiekami, takie jak:

BADANIE OKULISTYCZNE PRZEPROWADZANE W GABINECIE

Dysponujemy wysokiej jakości sprzętem okulistycznym, który jest niezbędny do prawidłowo przeprowadzonego badania okulistycznego i postawienia diagnozy. Wykonujemy:

a) Badanie lampą szczelinową – jest to mikroskop okulistyczny, który umożliwia badanie przedniego odcinka oka i jego przydatków w przybliżeniu 10 i 16-krotnym. Dzięki lampie szczelinowej możemy dokładnie obejrzeć:

b) Oftalmoskopię bezpośrednią i pośrednią przy użyciu oftalmoskopu oraz soczewki okulistycznej – pozwala na zbadanie dna oka (siatkówki)

c) Test Schirmera – badanie produkcji łez

d) Test fluoresceinowy – badanie uszkodzeń rogówki oraz drożności kanalików nosowo-łzowych

e) Tonometrię – pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego

f) Wymazy z worka spojówkowego 

W naszej klinice okulistyką zwierząt zajmuje się Weronika Górczewska. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu. Rejestrację wizyt okulistycznych prowadzimy na bieżąco.